close
تبلیغات در اینترنت
پاسخ به شبهات|اثبات وجود امام زمان (عج)-12
loading...

جنبش منتظران ظهور

لیتک کانال جنبش منتظران ظهور در تلگرام

با عرض سلام

قابل توجه کاربران محترم

لینک کانال "جنبش منتظران ظهور" در تلگرام به آدرس زیر می باشد .

https://telegram.me/zohoor313_ir


 

اهل سنت نيز به مهدويت معتقدند، اما مي‌گويند امام زمان (عليه السلام) هنوز به دنيا نيامده است! چگونه مي‌توان به آنها اثبات نمود؟

اگر چه پاسخ‌هاي عقلي و حلي بسيار عقلي، منطقي و زيبايي وجود دارد و از جمله‌ آن که خداوند متعال به هنگام خلق حضرت آدم (ع) فرمود که اراده کرده است روي زمين «خليفه» بگذارد و لذا هيچ گاه زمين خدا از خليفه‌اي که او منصوب نموده باشد خالي نمانده و نخواهد ماند محال است حجت خدا در ميان مردم نباشد و مردم حتي يک لحظه سر خود رها شده باشند سلسله اسباب و علل ايجاب مي‌نمايد که واسطه‌ي فيض و انسان کامل هميشه و در هر زمان وجود داشته باشد علت اصلي آن که امام حسن عسکري را در منطقه‌ي نظامي اسکان دادند و به همين دليل به «عسکري» ملقب شد، اطلاع حکومت وقت از اصل و نسب امام زمان (ع) بود. آنها مي‌دانستند که مهدي (عج) فرزند ايشان خواهد بود. لذا ايشان را در منطقه‌ي عسکريه‌ي اسکان دادند تا مراقبت کنند فرزندي از ايشان متولد نشود و ... . و از جامع‌ترين پاسخ‌هاي عقلي و حلي، حديث معروف پيامبر اکرم (ص) است مبني بر «وَمَنْ مَاتَ وَ لَم يَعرف امام زمانه مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّةً» يعني: «هر کس بميرد و امام زمان خودش را نشناخته باشد، به مرگ جاهليت (غير مسلمان) مرده است» که مورد قبول و استناد اهل تشيع و تسنن مي‌باشد (و اهل تسنن حديث: «وَمَنْ مَاتَ وَلَيْسَ فِي عُنُقِهِ بَيْعَةٌ مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّةً هر کس بميرد و بيعت [امامي] بر گردنش نباشد به مرگ جاهليت مرده است» را نيز بسيار آورده‌اند، خود بهترين دليل بر تولد ايشان است. چرا که اگر در هر زمان و عصري امام زماني بناشد، مردم کدام امام را بشناسند که به مرگ جاهليت از دنيا نروند؟! و اگر قرار بود که در هر عصري امام زمان زنده‌اي وجود نداشته باشند، چرا ايشان اين حديث را فرمودند؟!

اما از آن جا که به طور معمول اهل سنت دلايل عقلي و حلي را نمي‌پسندند، لازم است پاسخ و روشنگري براي آنها به صورت نقضي و با ذکر روايات معتبر در اسناد خودشان صورت بپذيرد.

اگر چه بسياري از اهل سنت تولد و وجود امام زمان (عج) را نمي‌پسندند، چرا که سبب مي‌شود به بسياري از باورها و تعاريف ديگر آنها در زمينه‌هاي متفاوت خدشه وارد شود، اما اسناد معتبر مسلمانان اهل سنت، به اين مهم اذعان دارد:

همين که در برخي از روايت اهل سنت، حضرت مهدي (عج) فرزند امام حسن مجتبي عليه‌السلام و در برخي ديگر فرزند امام حسين عليه‌اسلام خوانده شده است. معلوم است که به تولد ايشان اقرار دارند.

- ابن حجر در سرّ اين مطالب مي‌گويد: امام حسن مجتبي(ع) به خاطر شفقت با امت خلافت را ترك كرد و با معاويه صلح نمود، خداوند هم امام زمان ـ عجل الله تعالي فرجه الشّريف ـ را از اولاد او قرار داد و رواياتي را كه مي‌گويد، مهدي از اولاد امام حسين ـ عليه السّلام ـ است واهي شمرده و مي‌گويد: دليلي بر اين وجود ندارد. (ترمذي، سنن و صواعق المحرقه).

- عبدالوهاب شعراني به نقل از علماي به نام اهل تسنن مي‌نويسيد: «مهدي، فرزند حسن عسکري است که در نيمه¬ي شعبان سال دويست و پنجاه و پنج هـ . ق متولد شد و زنده باقي خواهد ماند تا با عيسي عليه السلام ظهور کند و اکنون که سال نهصد و پنجاه و هشت هجري است، هفتصد و سه سال از عمر شريف او مي¬گذرد» (اليواقيت و الجواهر در شرح آراي اکابر اهل تسنن)

- شعراني در مبحث «اشراط الساعه» و ظهور حضرت مهدي (عج) و در مواضع ديگر چنين ميگويد: «...عبارت محي‏الدين در باب 366 از فتوحات اين است: « بدانيد که خروج مهدي (عج) حتمي است و او از عترت رسول الله است و از فرزندان فاطمه (ع) مي‏باشد و جد او حسين بن علي (ع) و پدر او حسن عسگري فرزند امام محمد علي نقي (با نون) فرزند محمد تقي (با تاء) فرزند امام علي‏الرضا فرزند امام موسي الکاظم فرزند امام جعفرالصادق فرزند امام محمد الباقر فرزند امام زين‏العابدين علي فرزند حسين فرزند امام علي‏بن ابيطالب عليهم السلام مي‏باشد.»

آيت الله جوادي آملي در اين مورد در کتاب آواي توحيد مي‌نويسند: «‌اين گونه دقيق ضبط کردن و « نقي» با نون را از «تقي» با تا، جدا ساختن براي صيانت افکار مذهبي است؛ در حالي که در کتاب فتوحات کنوني اثري از اين عبارت‌ها نيست، بلکه فقط يک جمله گمراه کننده دارد که :«‌جده حسن بن علي!» و شعراني اين مطلب را در سال 958 نوشته و چنين مي‌گويد : « عمر شريف حضرت مهدي (ع) در اين تاريخ 706 سال مي‌باشد».

- محمد بن طلحه شافعي: ابوالقاسم محمد بن الحسن در سال 258 در سامره متولد شد .نام پدرش حسن خالص است. و حجت و خلف صالح و منتظر از القاب اوست. (مطالب السوال ط سال 1287 ه ص89)

محمد بن يوسف: (در مورد امام حسن عسکري مي‌نويسد) فرزندي جز محمّد نداشت و گفته شده که او همان امام منتظرست. (کفايت الطالب ص312)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
سایت جنبش منتظران ظهور جهت عضویت در "جنبش منتظران ظهور" عدد "313" را به سامانه پیام کوتاه 660008178 ارسال فرمائید. آدرس وبسایت جنبش : درصورت بروز هرگونه مشکل با مسئول روابط عمومی جنبش آقای هژیری تماس حاصل فرمائید . 09380694275
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • پیوندهای روزانه
  صلوات شمار


  آمار سایت
 • کل مطالب : 648
 • زمان غیبت

  از زمان غیبت امام زمان(عج) تاکنون 1141سال شمسی2 ماه 12 روز 18 ساعت 56 دقیقه 13 ثانیه گذشته است
  و زمان 36010810573.958 همچنان در گذر است
  آیا هنوز زمان آن نرسیده که خودمان را برای ظهور او آماده کنیم؟
  اوقات شرعی