close
تبلیغات در اینترنت
پاسخ به شبهات|اصحاب و یاران 33
loading...

جنبش منتظران ظهور

لیتک کانال جنبش منتظران ظهور در تلگرام

با عرض سلام

قابل توجه کاربران محترم

لینک کانال "جنبش منتظران ظهور" در تلگرام به آدرس زیر می باشد .

https://telegram.me/zohoor313_ir


 

آيا ياران همه شيعه و مردم همه بايد شيعه شوند ؟ چگو نه ؟

 

پاسخ: در ابتدا بايد توجه داشت:

ياران حضرت را سه گروه تشکيل مي دهند:

الف. 313 که ياران خاص هستند؛

ب. ده هزار نفر ؛

ج. عموم شيعيان و محبان.

در روايتي از امام جواد(ع) آمده است: "پس هنگامي که اين تعداد (313 نفر) از اهل اخلاص گرد او (در مکه و به اذن خدا) جمع شدند، خدا امر او را ظاهر کند. پس هنگامي که براي او عقد (ده هزار نفر مرد) کامل شد، به اذن خداي عزوجل خروج مي کند".(کمال الدين، ج2، ب36، خ2)

ياران گروه اول و دوم کساني هستند که ولايت و امامت امام مهدي(ع) را پذيرفته و لياقت سربازي را در خود ايجاد کردهاند. اما گروه سوم(شايد برخي از افراد گروه دوم) هم ميتوانند از افرادي باشند که قبل از ظهور شيعه بوده و لياقت ياري امام را پيدا کردهاند و هم ميتوانند از افراد غير شيعه باشند که با درک ظهور و شنيدن پيام دعوت امام با توجه به فطرت الهي و عدالت خواه و حق طلب خود حضرت را بپذيرند و با همه وجود سر به اطاعت او بگذارند.

ب. براي ظهور شرايطي ذکر شده است که در صورت فراهم آمدن آنها ظهور تحقق پيدا ميکند.

مراد از شرايط انقلاب که ظهور و قيام حضرت مهدي(ع) نمونه‌ي کامل و بارز آن است، اموري است که پديده‌ي انقلاب به آنها وابستگي وجودي دارد و تحقق آن، متوقف و مشروط به وجود اين امور است. براي انقلاب جهاني و بزرگ امام مهدي(ع) مانند هر انقلاب ديگر، چهار شرط متصور است:

الف. قانون جامع:

يک انقلاب براي در هم شکستن وضع موجود و برقراري وضع مطلوب، به دو برنامه نياز دارد: 1. برنامه براي نابودي وضع موجود؛ 2. قانون مناسب براي حرکت جامعه به طرف وضعيت مطلوب و رسيدن به حالت آرماني.

قيام جهاني حضرت مهدي(ع) نيز اين شرط را لازم دارد. برنامه‌ي حرکت، در قسمت اول، بر اساس روايات، حرکت مسلحانه است تا نابودي کامل شرک و کفر. به عبارت دقيق‌تر، حضرت هنگام ظهور ابتدا مردم را دعوت به دين و امامت مي‌کند و اگر کسي مخالفت کرد و خواست به راه شرک و ر ادامه دهد، حضرت با وي مقابله مي‌کند. اين روش بر گرفته از قرآن است: "وَ قاتِلُوهُمْ حَتَّي لا تَکُونَ فِتْنَةٌ وَ يَکُونَ الدِّينُ لِلَّهِ"(بقره، 193).

برنامه حضرت در بخش دوم نيز، بر اساس عمل به کتاب خدا و سنت پيابر است. پيامبر فرمود: "سيره و سنت او سنت من است. مردم را بر دين و آيين من به پا خواهد داشت و آنان را به کتاب پروردگارم دعوت مي‌کند".(کمال الدين، ج 2، ب39، ح6).

ب. رهبري:

شرط ديگر براي پيدايش يک انقلاب، وجود رهبر و پيشوايي آگاه و توان‌مند و دلسوز است تا با آشنايي کامل از اهداف و برنامه‌ها و زمينه‌ها و موانع، با مديريتي صحيح و قاطع، حرکت انقلاب را رهبري کند و تا آخرين نفس ادامه دهد.

انقلاب عظيم امام مهدي(ع) نيز داراي اين شرط است. رهبر اين انقلاب، بزرگ مردي از سلسله امامت است که در دامان امام پرورش يافته و وارث علوم پيامبر و آگاه به قرآن و معارف دين است. پيامبر فرمود: "منا مهدي هذ الامة الذي يملأ الارض قسطاً و عدلاً کما ملئت جوراً و ظلما؛ مهدي اين امت از ما است، کسي که زمين را از قسط و عدل پر مي‌کند همانگونه که از جور و ظلم پر شده است".(کمال الدين، ج1، ب24، ح10).

ج. ياران:

شرط ديگر يک انقلاب، وجود ياراني فداکار است که با آشنايي نسبت به برنامه‌ها و اهداف و اعتقاد به انها، تا آخرين لحظه، از رهبر و انقلاب دست برندارند و آماده‌ي هر گونه فداکاري باشند. قيام جهاني امام مهدي(ع) نيز نياز به ياراني دارد که ضمن آشنايي و اعتقاد به امام و دين تا آخرين لحظه فداکاري کنند.

از امام جواد(ع) در ضمن حديثي نقل شده است که اصحابش به سوي او اجتماع مي‌کنند که سيصد و سيزده نفرند، به تعداد اهل بدر، از نقاط مختلف زمين ... وقتي اين عده جمع شدند خدا امر او را ظاهر مي‌کند و چون عقد کامل شد، که ده‌هزار نفرند، خروج مي‌کند به اذن خدا. (کمال الدين، ج2، ب37، ح2).

د. آماگي و پذيرش عمومي:

يکي ديگر از شرايط يک انقلاب و تحقق آن، پذيرش مردمي است. اگر مردم آن را نخواهند، حتماً به سرانجام نمي‌رسد. نمونه‌ي آن، قيام خونين کربلا است که مردم نخواستند و به شهادت امام حسين(ع) منتهي شد. (البته وظيفه امام حسين(ع) بر اساس دستور خدا، حرکت و قيام بود).

انقلاب امام مهدي(ع) نيز اين شرط را لازم دارد. مردم بايد به حدي از رشد و آگاهي رسيده باشند که پذيراي حرکت اصلاحي و قيام بزرگ منجي عالم بشريت باشند.

از ميان چهار شرط ياد شده دو شرط فراهم است و آن، طرح و برنامه و وجود رهبر است، اما آيا شرط سوم و چهارم نيز فراهم شده است؟ آيا ياران فداکاري که معرفت مناسبي داشته باشند، به مقدار کافي فراهم است؟ آيا مردم آمادگي پذيرش انقلاب او را پيدا کرده‌اند؟

بنابراين، آنچه بايد اتفاق بيافتد آن است که عموم مردم خواستار آمدن منجي آسماني و رهايي از وضعيت موجود باشند.

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
سایت جنبش منتظران ظهور جهت عضویت در "جنبش منتظران ظهور" عدد "313" را به سامانه پیام کوتاه 660008178 ارسال فرمائید. آدرس وبسایت جنبش : درصورت بروز هرگونه مشکل با مسئول روابط عمومی جنبش آقای هژیری تماس حاصل فرمائید . 09380694275
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • پیوندهای روزانه
  صلوات شمار


  آمار سایت
 • کل مطالب : 648
 • زمان غیبت

  از زمان غیبت امام زمان(عج) تاکنون 1141سال شمسی2 ماه 12 روز 18 ساعت 56 دقیقه 13 ثانیه گذشته است
  و زمان 36010810573.958 همچنان در گذر است
  آیا هنوز زمان آن نرسیده که خودمان را برای ظهور او آماده کنیم؟
  اوقات شرعی