close
تبلیغات در اینترنت
پاسخ به شبهات / اوصاف حضرت
loading...

جنبش منتظران ظهور

لیتک کانال جنبش منتظران ظهور در تلگرام

با عرض سلام

قابل توجه کاربران محترم

لینک کانال "جنبش منتظران ظهور" در تلگرام به آدرس زیر می باشد .

https://telegram.me/zohoor313_ir


 

آيا امام زمان(عج) با جسم در اين زمان وجود دارند يا كه نه و بدون جسم و غايب از نظر هستند؟

 

امام زمان (عج) در سال 255 ق متولد گشته اند و تا اين زمان با بدن مادي زنده هستند لکن از انظار انسانهاي عادي مخفي هستنديعني کسي ايشانرا نمي شناسد تا آنگاه كه شرائط و زمينه ظهور و تشكيل حكومت جهانى آماده شود و به اذن و اراده الهى، حضرت ظاهر شوند و جهان را پر از عدل و داد نمايند. شاهد بر حضور جسماني ايشان ,ملاقاتهائي است که در طول دوران غيبت رخ داده ودر آنها حضرت را با خصوصيات جسماني کامل مشاهده کرده اند,بديهي است که امام عصر (عجل الله فرجه الشريف)از نظر خصوصيات بشري تفاوتي با ديگران ندارند واز فرزندان پيامبري هستند که مي فرمايد:قل انما انا بشر مثلکم يوحي الهي ,من هم بشري مثل شما هستم لکن به من وحي مي شود.

براى تبيين عمر طولانى حضرت راههاى گوناگونى وجود دارد:

1 ـ قدرت نامحدود الهى: خداوند تعالى داراى قدرت مطلق و نامحدود است و بر هر چيز قادر و توانا است «ان الله على كل شىء قدير»() خدايى كه انسان را از هيچ آفريد، هرگاه اراده كند، مى تواند سالها و قرنها يك انسان را زنده نگه دارد و اراده الهى بر اين تعلق گرفته است كه زمين از حجت خالى نباشد و امام زمان (عليه السلام) تا آماده شدن جهان براى تشكيل حكومت جهانى و برقرارى حكومت جهانى و عدل و داد در جهان، زنده باشند.

2 ـ يافته هاى علمى: در علم طب و فيزيولوژى به اثبات رسيده است كه اگر كسى از جهت تركيبات جسمانى در كمال اعتدال باشد، اعضاى اصلى بدنش مانند: قلب، اعصاب، كليه، كبد، مغز، معده و همه نيرومند و سالم باشند، تمام دستورات بهداشتى را بداند و مراعات كند، خواص و آثار خوردنى ها و نوشيدنى ها را بداند، از مفيد آنها استفاده كند و از زيان بخش آنها خوددارى نمايد، تا ميكروبها و عوامل توليد آنها را بشناسد، از طريق پيشگيرى امراض بالاخص پيرى و مرگ آگاه باشد، از سموم آگاهى كامل داشته باشد و از آنها اجتناب كند، احتياج هاى ضرورى بدن را از جهت غذا او اقسام ويتامين تأمين كند، از پدر و مادر و اجداد مرضى را به ارث نبرده باشد، از اخلاق زشت و اضطراب روح كه سبب فرسودگى اعصاب و مغز و مولّد كثيرى از امراض هستند منزه باشد، تمام اخلاق نيك كه آسايش بخش روح و جسم هستند در او جمع باشدو علاوه به تمام اينها، مدبر تركيب جسمانى او، روحى باشد در حد اعلاى كمال انسان، چنين فرد ممتازى استعداد آن را دارد كه چندين برابر افراد متعارف نوع خود بلكه هزاران سال زندگى كند، امام زمان (عليه السلام) تمام اين شرائط و زمينه هاى را براى طول عمر دارند.

3 ـ پرزيستندگان در طول تاريخ: در طول تاريخ افراد زيادى وجود داشته اند كه عمرهاى طولانى نموده اند مانند حضرت آدم 930 سال، شعيب 912 سال، انوش 960 سال، لوط 732 سال، ادريس 300 سال، نوح بيش از 950 سال، كيومرث 1000 سال، عاد 1200 سال. گر چه ممكن است برخى از اين موارد خالى از مبالغه نباشد ولى عمر حضرت نوح (عليه السلام) نص صريح قران است كه 950 سال مدت نبوت ايشان بود.( )

پس اينگونه نيست كه عمر طولانى در تاريخ وجود نداشته و امام زمان (عليه السلام) در اين مورد منحصر به فرد باشند. بنابراين عمر طولانى هم در تاريخ واقع شده است و هم از نظر قدرت الهى و يافته هاى علمى امرى ممكن است.

منبع: http://www.jamkaran.info/fa/porsesh/default.aspx#22

در حوزه «ژن شناسي» اثبات شده است که مي توان با شيوه هايي جواني، عمر، امراض و... را کنترل و حفظ کرد واز نظر علمي هيچ بعدي ندارد، بسياري از زيست شناسان معتقدند که علل مرگ و ميرها، موانعي و يا ابتلائات و امراض و کمبودهايي است که براي تداوم زيست يک موجود زنده به وجود مي آيد و اگر بشر مي توانست به اکثر يا تمامي آنان واقف شود قادر بود که عمر حيوانات و انسان ها را به چندين برابر افزايش دهد.

به هر شکل تداوم و طولاني بودن عمر بشري در ارکان وجودي انسان وجود دارد و اين تنها موانع است که نمي گذارد سلول هاي آدمي سير تدريجي و عادي خويش را طي نمايند. اين مسأله با نظريه هاي ژن شناسي اخير نيز مؤکد گشته است و بسياري از ژن شناسان بر اين باورند که با دست کاري ها و بررسي هاي لازم در يک ژن مي توان طول عمر و دوري از بلايا و امراض را براي بشر تضمين نمود.

با توجه به اذعان انديشمندان حوزه علوم تجربي و زيست شناسي، مي توان به خوبي اعتقاد به طول عمر حضرت داشت چرا که خداوند متعال که خالق عوالم و قوانين و سنن آن است، به خوبي قادر خواهد بود که علل طبيعي و مادي در وجود حضرت را به صورتي قرار دهد که آن وجود شريف ساليان سال زندگي کنند و هيچ نيازي به وارد کردن علل فرامادي و غير طبيعي ندارند.

 

 

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
سایت جنبش منتظران ظهور جهت عضویت در "جنبش منتظران ظهور" عدد "313" را به سامانه پیام کوتاه 660008178 ارسال فرمائید. آدرس وبسایت جنبش : درصورت بروز هرگونه مشکل با مسئول روابط عمومی جنبش آقای هژیری تماس حاصل فرمائید . 09380694275
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • پیوندهای روزانه
  صلوات شمار


  آمار سایت
 • کل مطالب : 648
 • زمان غیبت

  از زمان غیبت امام زمان(عج) تاکنون 1141سال شمسی2 ماه 12 روز 18 ساعت 56 دقیقه 13 ثانیه گذشته است
  و زمان 36010810573.958 همچنان در گذر است
  آیا هنوز زمان آن نرسیده که خودمان را برای ظهور او آماده کنیم؟
  اوقات شرعی